Više od 300 učesnika na 56. “Trci oslobođenja “

U okviru obilježavanja Dana opštine Kozarska Dubica danas je održana tradicionalna, 56. „Trka oslobođenja“ koja je i ovog puta okupila mnoštvo učesnika i gledalaca..

Istrčano je 18 trka u devet kategorija, a pored medalja, pehara, diploma i majica,  juniori i seniori su dobili i novčane nagrade, prva tri prvoplasirana juniora i juniorke nagrađeni sa po 50, 40 i 30 KM, a seniori i seniorke sa 300 maraka za prvo, 200 za drugo i 100 KM za treće mjesto.

Prvi su trčali najmlađi, polaznici Dječijeg vrtića Pčelica. Zlatna medalja u ženskoj  konkurenciji  pripala je Lamiji Tatarević, srebro Teodori Čelica, a bronzana medalja Sofiji karlica. Među dječacima najbrži je bio Jakša Vujatović, drugi Novak Milaović, a treći Nikola Milanković.

Prvo i drugo mjesto  među prvim razrednima osvojile su Bojana Krnjajić i Una Novaković iz Osnovne škole „Vuk Karadžić“, dok je treće mjesto osvojila  Tamara Grbić  iz  OŠ „Sveti Sava“. Među dječacima, prvi je bio Đorđe Milun i škole „Sveti Sava“, dok su drugo i treće mjesto osvojili Viktor Grbić i Miloš Raković iz škole „Vuk Karadžić“.

U kategoriji drugih i trećih razreda u ženskoj konkurenciji najbolje su bile učenice škole  „Sveti Sava“, prva je bila Marija Toroman, druga Vanja Mašić, a treća Alkeksandra Pekić. U muškoj konkurenciji prvi je bio Nikola Kobas iz OŠ“Vuka Karadžić“, a drugo i treće mjesto osvojili su učenici škole „Sveti Sava“Lazar Šuvak i Aleksa Jokić.

Prva mjesta u kategoriji četvrtog i petog razreda pripala su Milici Vikalo iz škole „Sveti Sava“ i Veljku Vila iz škole „Majka Knežopoljka“. Drugo i treće mjesto u ženskoj konkurenciji osvojile su učenice škole “Sveti Sava” Barbara Balaban i Anastasija Kesić , a u muškoj Milan Grgić i Viktor Krajinović iz škole “Vuk Karadžić”.

Najbrži u u kategoriji šestog i sedmog razreda bili su Marija Dardić  i Viktor Kondić iz OŠ“Vuk Karadžić“. Una Pralica iz škole “Sveti Sava” je bila druga, a Ivona Lukić iz škole “Vuk Karadžić” treća, dok je drugo mjesto kod dječaka osvojio Mihajlo Kecman iz škole “Vuk Karadžić”,a treće Novak Stojnić iz OŠ”Sveti Sava”.

Među učenicima osmog i devetog razreda Ena Stijović i Viktor Stojanović iz OŠ“Sveti Sava“ bili su prvi. U ženskoj konkurenciji  drugo i treće mjesto pripalo je učenicama škole “Vuk Karadžić” Anđeli Majkić i Sari Vidović , a iz iste škole su osvajači drugog i trećeg mjesta u muškoj konkurenciji Vuk Pralica i Stefan Kojanović.

Kod srednjoškolaca najbriži su danas bili Nina Burazor i Luka Grgić. Kod srednjoškolki druga je bila Ema Tulić, treća Adrijana Karan ,dok je kod srednjoškolaca drugi bio Danilo Burazor, a treći Teodor Milanković.

U juniorskoj kategoriji prvo mjesto osvojili su Neda Radulović i David Mirković iz AK“Prnjavor“. Iz istog kluba je drugoplasirana juniorka Sofija Šušak, dok je treća bila Dubičanka Marija Dardić. Kod juniora drugi je bio Filip Radulović, a treći Luka Kalaba.

U seniorskoj konkurenciji prvo mjesto osvojila je Marija Vrajić iz AK“Maksimir“ Zagreb, druga je bila Anastasija Udovčić iz AK”Prijedor”,a treća Jovana Radulović iz AK “Prnjavor”.

U muškoj konkurenciji prošlogodišnji uspjeh ponovio  Uroš Gutić iz AK“Borac“ Banjaluka, drugo mjesto osvojio je Mlađan Samardžić iz AK “Maraton” Brčko, dok je treći bio Ante Živković iz Ak “Zaprešić” Zagreb.

Nagrade najbržim takmičarima 56.“Trke oslobođenja“ dodjeljivali su načelnik opštine Radenko Reljić, zamjenik načelnika opštine Marko Tankosić, sekretar Skupštine opštine Miloš Banjac  i načelnici opštinskih odjeljenja Duško Bodilović, Bojan Aćimović i Goran Dragaš.

Reljić je istakao da je “Trka oslobođenja” veoma lijep događaj u kojem učestvuju mnogobrojni takmičari koji uz to imaju i veliku podršku svojih roditelja, baka, deka i prijatelja.

On je naglasio da je zbog toga sigurno da će se organizovati i u budućnosti.

Prva „Trka oslobođenja“ u Kozarskoj Dubici održana je davne 1952.godine, a prvi pobjednik je bio Radovan Latinović.