“PREOBRAŽENJSKI KUP 2010”

preobrazenjski kup 2010Sportsko ribolovno društvo «Klen» u subotu je pod pokroviteljstvom Opštine Kozarska Dubica i Turističke organizacije opštine, organizovalo tradicionalni «Preobraženjski kup» u lovu ribe udicom na plovak, a ovim sportskim događajem zvanično je i završena manifestacija Dubičko kulturno ljeto.

Na turniru je učestvovalo 14 ekipa iz Republike Srpske, Federacije BiH i Republike Hrvatske.
Ova sportska manifestacija se već devetu godinu za redom održava u našem gradu.
Mnoštvo ribolovaca se okupilo na unskom keju gdje su mogli da pokažu svoje znanje i umijeće  u ovoj sportsko-ribolovnoj disciplini.
Vremenski uslovi su bili idealni za ribolov, te je i ulov bio na zavidnom nivou.
Takmičari su pokazali svoj sportski duh i poštovanje prema ovom sportu činjenicom da su ulovljenu ribu, nakon vaganja, pustili nazad u vodu.
Uz lov ribe paralelno se   odvijala «Fišijada», takmičenje u spremanju ribljeg paprikaša u kojem su ove godine  učestvovala  dva takmičara Dragoslav Rodić i Davor Stojnić, a tročlana komisija je odlučila da za oba paprikaša takmičare nagradi prvim mjestom.
Ove godine takmičarska staza podjeljena je na tri sektora, a pobjednici sektora  su ribolovci «Bjelke» iz Sunje  Dejan Voudrek , Sandi Matijašević i Zdravko Vrbanek, a Vrbanek je sa ulovom od 7, 6 kilograma ujedno i pobjednik staze i najbolji ribolovac na turniru.
Sa ostvarenim rezultatima, ekipi «Bjelka» pripala je i titula najboljeg ribolovnog društva na «Preobraženjskom kupu».