“OBUKA DJECE U SAOBRAĆAJU”

bicikliDodjelom biciklističkih dozvola za više desetina malih Dubičana večeras završava „ Obuka djece u saobraćaju“, desetodnevna preventivno-obrazovna aktivnost, koju već treću godinu za redom u našem gradu organizuju i realizuju Auto-moto savez RS i Auto-moto društvo”Kozarska Dubica”,a sve u cilju zaštite najmlađih u saobraćaju.

Ispred Doma kulture, na poligonu u obliku osmice, sa iscrtanom horizontalnom  i postavljenom vertikalnom signalizacijom, djeca uzrasta od 5 do 12 godina su se proteklih dana u prijepodnevnim i večernjim časova zabavljali i učili.
Malu biciklističku školu pohađalo je više od stotinu dubičkih mališana,a među njima i 25-oro polaznika Dječijeg vrtića „Pčelica“.
Sa djecom su radila tri instruktora, a organizatori su uz dobro pripremljen poligon  osigurali bicikle, kacige i svu drugu potrebnu opremu.
Kroz ovakve i slične aktivnosti mali biciklisti stiču osnovna znanja,ali kao i sve, tako i naviku pravilnog ponašanja u saobraćaju ponajprije stiču u vlastitom domu.
Na roditeljima je stoga, da kod svog djeteta stvore naviku pravilnog ponašanja prilikom učešća u saobraćaju,a početi nikad nije rano, jer samostalno učešće u saobraćaju zahtijeva dugu pripremu .
Pred vratima je i nova školska godina, pa se i vozačima preporučuje oprez jer će djece pješaka i biciklista biti sve više na saobraćajnicama.