PRIPRAVNICI POČELI SA RADOM

pripravnici fotoKod šest poslodavaca sa područja opštine Kozarska Dubica počelo je sa radom 19 pripravnika.

U Biru za zapošljavanje naše opštine ugovori su potpisani sa Opštinom Kozarska Dubica, preduzećima Komunalac i Kondić komerc, te sa Lokalnom agencijom za razvoj, Turističkom organizacijom i Centrom za socijalni rad.

U Administrativnoj službi Opštine je potvrđeno da je deset pripravnika počelo sa radom u opštinskim odjeljenjima, te da su ostali pripravnici raspoređeni u pet preduzeća koja su potpisala ugovor sa Zavodom za zapošljavanje.

„Pripravnici su dobili program stručnog osposobljavanja i polaganja ispita za pripravnike. Osim toga dobili su pojedinačne planove aktivnosti pripravnika za svako zanimanje pojedinačno. Ovim programom je precizirano koliko dana pripravnici treba da provedu u određenoj organizacionoj jedinici radi sticanja znanja“, rekao je Ljuban Krnjajić načelnik Odjeljemnja za opštu upravu i boračko-invalidsku zaštitu.

On je precizirao da su u opštinskoj Administrativnoj službi počela sa radom dva poljoprivredna inžinjera, četiri ekonomista, jedan informatičar, dva pravnika i jedan arhitekta.