MEMORIJALNI TURNIR”SLOBODAN BOBO VIDOVIĆ”

bobo vidovic narodKod mnogobrojnih prijatelja koje je stekao u svom kratkom životnom vijeku,ali i kod onih koji ga ne pamte kao čovjeka  već ga znaju i pamtiće ga zbog humanog gesta njegovih roditelja u Međeđi su protekle subote oživjela  sjećanja na tragično preminulog Slobodana Bobu Vidovića,mladića čiji su roditelji Smilja i Milan krajem maja 2007.godine organe svog tragično nastradalog sina donirali kliničkom centru u Banjaluci, koji se tada prvi put od svog postojanja uključio u sistem eksplantacije i transplantacije organa.

Prije nego su Bobi u čast na sportskom centru koji nosi njegovo ime zaigrali fudbal, prijatelji Slobodana Bobe Vidovića i mnogobrojna rodbina su sa roditeljima posjetili njegovu vječnu kuću na međeđanskom groblju,položili cvijeće i zapalili svijeće.
Treći memorijalni turnir u malom fudbalu Slobodan Bobo Vidović u Međeđi  i ove godine organizovala je Mjesna zajednica « Međeđa».
Na turniru je učestvovalo pet ekipa,a uz domaćine za humanost su igrali i gosti iz Tuzle,Kneževa i Gašnice.
Svi oni su ili Bobini  prijatelji ili rodbina i prijatelji ljudi koji zahvaljujući nesvakidašnjem gestu Bobinih roditelja sada žive normalan život.
Osim u uspomenama bližnjih, ova tragično ugašena mladost nastavlja da živi u zahvalnosti ljudi kojima su spašeni životi.
Bobini organi poklonili su novi život Esadi Skokić,Hasanu Ibriću,Ismetu Devedžiću,Aliji Begović i Todoru Budiću.
Rodbina i prijatelji ovih ljudi okupili su se u Međeđi i zaigrali fudbal u znak zahvalnosti koju njihovi bližnji duguju ljudima koji su donorstvom ovjekovječili svoju i tragediju svoga djeteta.
Pobjednik Trećeg memorijalnog turnira u malom fudbalu»Slobodan Bobo Vidović»  je ekipa iz Gašnice.
U zahvalnosti ovih ljudi  i uspomenama bližnjih Bobo nastavlja da živi ,a na sportskom centru koji nosi njegovo ime nove generacije će učiti o humanosti i dobroti.
Smilja i Milan Vidović su nosioci Ordena Krsta milosrđa za posebne zasluge i isticanje u ispoljavanju humanosti i požrtvovanja u izuzetnim situacijama spasavanja ljudskih života.Ovo odlikovanje im je dodjelio predsjednik Republike Srpske.