KOLEKTORSKA MREŽA U ZAVRŠNOJ FAZI
Kolektorska mreža koja se gradi uz tranzitni put u opštini Kozarska Dubica u završnoj je fazi i uskoro će biti završena. Prema riječima Miloša Ćibića načelnika Odjeljenja za prostorno uređenje i stambeno-komunalne poslove ovo je jedan od prioritetnih projekata u 2010. godini obzirom da su naselja u ovom dijelu grada imala kanalizacionu mrežu malog profila, te su građani imali velike probleme u kišnim periodima.
“Uz tranzitni put izgrađena je kolektorska mreža po najnovijim standardima po kojima će se u buduće raditi sve kanalizacione mreže.
Mreža je urađena za izbjegličko naselje “Petar Pecija”, odnosno za naselja koja se nalaze u ovom dijelu grada u šta je uključena i ulica “Ive Andrića ukupne dužine od 900 m. Planirano je da se na izgrađeni dio Kolektora K-IV spoji i sekundarna mreža u ulici Prvomajska. On je naglasio da je ovaj projekat finansiran od strane Ministarstva za izbjegla i raseljena lica RS i opštine Kozarska Dubica, odnosno da ukupna vrijednost investicije iznosi 210.000,00 maraka sa učešćem ministarstva od 160.000,00 maraka”, pojasnio je Ćibić.
