Uspješan vikend za dubičke atletičare

Članovi Atletskog kluba „Kozarska Dubica“ ovog su vikenda učestvovali na dvije utrke  i postigli odlične  rezultate.

Na juče održanoj 3.trci  Banjalučke trkačke lige, koja je bila humanitarnog karaktera , Danilo Mataruga osvojio je prvo  mjesto na 500 metara , a Boško Bižić je u trci na 3.000 metara zauzteo  odlično  6.mjesto. Mladi atletičari iz Kozarska Dubice učestvovali su u subotu  na  22.žumberačkoj  utrci u okviru koje su organizovane  djecije trke, trke na pet i na 15 kilometara.

U konkurenciji takmicara iz Bosne i Hercegovine , Hrvatske, Slovenije i Madjarske atletičari iz Kozarske Dubice  osvojili su 12 medalja.

Prva mjesta u utrci na 150 metara osvojili su Milan Plavšić i Marija Dardić,  a druga je bila Ivona Lukić.

U utrci na 300 metara prvoplasirana je bila Tea Prošić, a druga Ksenija Trivić, dok je na 450 metara najbolja bila Anđela Macura.

Odlični su bili i atletičari u utrci na 600 metara. Prva mjesta zauzeli su Anastasija Koralija i Danilo Mataruga, a druga je bila Borka Dardić.

I konačno , u utrci na pet kilometara Boško Bižić bio je prvi,  kao i Radmila Đukanovi u ženskoj konkurenciji.

Veteranka Bosa Bokan bila je treća u trci na 15 kilometara.