Sportski vikend

rukomet:

Sa gostovanja u Rogatici rukometašice„Knežopoljke“  su donijele nove bodove. U utakmici 12.kola Prve lige Republike Srpske Dubičanke su  slavile protiv domaće ekipe „Rogatica“ rezultatom  13-24. U dubičkom timu najefikasnija sa 5 postignutih golova bila je Đenadija, samo jedan pogodak  manje zabilježila je Mihaljević, sa po tri gola u listu strijelaca upisale su se Hodak i Mišić,a na golu su se iskazale Kondić i Odobašić.

Derbi narednog kola Prve lige RS za rukometašice igra se u Kozarskoj Dubici. Sastaće se gradski rivali, prvoplasirana „Knežopoljka“ će biti domaćin „Dubici“ koja je sa jednim bodom manje na drugom mjestu prvoligaške tabele.

„Dubica“ je u subotu sa visokih 41:20 pobijedila „Nestro grupu“ iz Broda.

Zbog završnice KUP-a RS u rukometu dubički prvoligaši „Kozara Mlijekoprodukt“ imali su slobodan vikend.

Ekipa „Kozara Mlijekoprodukt dva“ je u Banjaluci u okviru 13.kola Druge lige RS izgubila od domaće ekipe „Borac dva“ rezultatom 29:25, poluvrijeme 16:11.U Upravi kluba kažu da su domaćini zaslužno osvojili pobjedu. „Naša ekipa je uspjela da u 45 minuti dodje do izjednačenja rezultata 19:19 i sve do 57 minute utakmica je bila neizvjesna, s tim da su naši igrači napravili  nekoliko grešaka što je domaća ekipa iskoristila  i zasluženo pobijedila“, ističu u upravi. Golove za „Kozaru“ postigli su Kos 8,Petković 7, Čekić 4, Cvijić 3, Vrebac 2 i  Odobašić 1. U idućem kolu „Kozara Mlijekoprodukt dva“ ugostiće ekipu iz Čelinca.

Članovi ženskog rukometnog kluba „Dubica“, generacija 2006.godište, proteklog vikenda učestvovali su na V Međunarodnom turniru „Žarka kup“ u Lazarevcu. Osvojili su prvo mjesto na turniru nakon pobjede nad četiri suparničke ekipe,“Voždovac“, „Ralja“, „Taurunum“ i „Zeta“. Za najboljeg igrača turnira proglašena je Dubičanka Jovana Babić.

fudbal:

Utakmice 17.kola, “Borac” u Drugoj ligi Republike Srpske , grupa Zapad   i „ekipa Ravni“ u Regionalnoj  ligi odigrali su juče na domaćem terenu.

„Borac“ je  u susretu  sa  „Mineralom“ zabilježio nerješen rezultat 2:2 . Za domaću ekipu golove su postigli braća Pralica, Ognjen i Predrag. Nakon 17.kola „Borac“ sa 14 bodova zauzima 15. mjesto na tabeli.

Fudbaleri „Ravni“ su juče slavili protiv prijedorske ekipe „ FSA“ rezultatom 2:1. Za ekipu iz Međeđe golove su postigli Zoran Drinić i Vladimir Gačić. „Ravan“ je sa 19 bodova na 12. mjestu Regionalne lige Republike Srpske, grupa Zapad i ima 7 bodova više od ekipe koja zauzima 13.poziciju na tabeli.

U narednom kolu „Borac“ i „Ravan“ gostuju, „Borac“ će u Novom Gradu igrati sa „Slobodom“, a „Ravan“  sa ekipom“Čelinac“ iz istoimenog mjesta.