Rukometašice “Dubice” pobijedile “Izviđač” iz Ljubuškog , 33:31

Dubičanke nastavljaju niz pobjeda u Premijer ligi BiH. Rukometašice „Dubice“ su  večeras na domaćem terenu u derbiju 7.kola savladale  „Izviđač“ iz Ljubuškog rezultatom 33:31 i tako upisale nova tri boda na premijerligaškoj tabeli.

Utakmica je počela vođstvom „Dubice“ sa 3:0 ,da bi potom rukometašice iz Ljubuškog namirile zaostatak , povele pri rezultatu 5:6 i vođstvo zadržale do kraja prvog poluvremena , te na odmor otišle sa dva gola prednosti, 14:16.

U drugom poluvremenu  utakmica je bila neizvjesna, do posljednje minute igrao se „ gol za gol“ , da bi Dubičanke u posljednjoj minuti prevagnule utakmicu u svoju korist i završile sa dva gola prednosti.

Još pod utiskom veoma značajne pobjede, igračica „Dubice“ Jovana Ilić nam je kazala da je ovo bila jedna jako dobra utakmica i da se gledaoci nisu pokajali što su večeras došli u Sportsku dvoranu da im daju podršku, pogotovo što su osvojile nova tri boda u prvenstvu.

Presrećne smo , atmosfera je bila super i radujemo se pobjedi , kazala je Ilićeva i istakla da neizvjesnost do kraja utakmice jasno govori da su obje ekipe veoma dobre.

Mi smo debitantice u ovoj ligi ,a one su tu godinama , zadovoljstvo nam je bilo pobijediti jednu takvu ekipu, prije svega igrati sa takvom ekipom , a onda još i pobijediti , istakla je Ilićeva.

Igračica utakmice Helena Ćurić je kazala da je utakmica bila veoma teška .

Borili smo se, dale smo zadnji atom snage na ovom terenu, ovu pobjedu smo željno očekivali i kao što vidite ostvarilo se , naglasila je Ćurićeva.

Ona je rekla da je to dokaz da su vrijedno trenirale i na svakom treningu davale sto posto od sebe.

Zahvaljujem se svim svojim igračicama što su dale sve od sebe da pobijedimo i presrećni smo zbog te pobjede, istakla je Ćurićeva.

Govoreći o tome što je na kraju ove neizvjesne utakmice presudilo u korist Dubičanki, Boris Suvajac trener ŽRK“Dubica“ je rekao da su to možda veća želja i htjenje za pobjedom i borbenost.

Moglo je prevagnuti  i na jednu i na drugu stranu, bilo je dosta grešaka, umor je stigao cure , jer smo prije  ove odigrali  dosta tešku utakmicu u Tuzli gdje nam se to sada vratilo, rekao je Suvajac.

On je naglasio da su protivnice ozbiljna ekipa koja godinama igra Premijer ligu i da je zato ovo jedan veliki rezultat za rukometašice „Dubice“ i za naš grad , jer kako kaže, ovo niko nije do sada napravio.

U narednom 8.kolu Premijer lige BiH rukometašice „Dubice“ igraće u Prijedoru protiv“Mire“.